BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x

Sport

Deklarata e fortë e kryetarit të tifozëve të Feyenoord ngre alarmin: Biletat i ka blerë mafia shqiptare! 3 mijë euro na kanë kërkuar...

Deklarata e fortë e kryetarit të tifozëve të Feyenoord ngre

Gjithçka e ezauruar për finalen e Conference League, por shitja e 8500 biletave të vëna në dispozicion nuk shkoi siç prisnin tifozët. Asgjë nuk shkoi mirë, pak arritën ta blinin biletën për shkak të prishjeve të vazhdueshme të sistemit dhe problemeve që lidhen me ndërhyrjet e shumta në të njëjtën kohë për të rrëmbyer një biletë për stadiumin me 19 mijë vende që do të presë finalen.

Vetëm 4 mijë bileta janë në dispozicion për mbështetësit e dy skuadrave. Në total rreth 8 mijë tifozë nga Holanda pritet të zbarkojnë në Tiranë. Kees Lau, kryetari i shoqatës së tifozëve të Feyenoord është shprehur në mediat holandeze se çmimi fillestar i vendosur nga shqiptarët për të lënë biletat e tyre ka qenë 3000 euro.

"Po shohim se çmimet e biletave në tregun e zi po bien ndjeshëm. Javën e kaluar kanë kërkuar 3000 euro për një biletë. Tani mund të blihet një biletë për 500 euro nëse jeni me fat. Mendoj se ka shumë njerëz që janë të gatshëm ta paguajnë atë shumë."

Ai u bën thirrje tifozëve të jenë të kujdesshëm. "Ju i blini ato bileta nga njerëz që mund të mos kenë gjithmonë qëllime të mira. Kam dëgjuar se shumë bileta kanë rënë falas në duart e shqiptarëve të pasur, ndoshta edhe të mafias vendase, të cilët duan të përfitojnë një avantazh të konsiderueshëm financiar prej tyre”.