BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Dënimi i Juventusit / Si ndryshon renditja e Serisë A, bardhezinjtë me distancë të njëjtë për Europën dhe për të rënë

Dënimi i Juventusit / Si ndryshon renditja e Serisë A,

Renditja e Serisë A ka pësuar një ndryshim të rëndësishëm me dënimin e Juvenusit nga Komisioni i Apelit i Federatës Italiane për shkak të mashtrimit financiar nëpërmjet plusvalencave.

Juventusi ndante vendin e tretë me Interin para këtij vendimi, në kuotën e 37 pikëve por tani e sheh veten duke rrëshqitur shumë poshtë, në vendin e 12 në klasifikim me vetëm 22 të tilla, po aq sa Bolonja e Empoli.

Tani bardhezinjtë kanë 12 pikë diferencë nga vendi i 6 që mbahet nga Roma, pozicioni i fundit që të garanton pjesëmarrjen në Europë. Një distancë thuajse e ngjashme është ajo që e ndan nga vendi i 18, ai që mban Sampdoria. Bardhezinjtë janë 13 pikë larg kësaj të fundit, që gjendet në pozicionin i cili sjell rënien në Serinë B në sezonin e ardhshëm.

RENDITJA PAS DËNIMIT
Napoli 47
Milan 38
Inter 37
Lacio 34
Atalanta 34
Roma 34
Udineze 25
Torino 23
Fiorentina 23
Bolonja 22
Empoli 22
Juventus 22 (-15)
Monza 21
Leçe 20
Specia 18
Salernitana 18
Sasuolo 16
Sampdoria 9
Hellas Verona 9
Kremoneze 7