BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Sport

Deshamps i kërkon Galtier që t’i japë pak pushim Mbapesë që ta ketë gati për Botëror

Deshamps i kërkon Galtier që t’i japë pak pushim

Në radhët e Paris San Zhermenit ka mosmarrëveshje mes Mbapesë dhe Nejmar që mund të shpërthejë në skandal nga momenti në moment. Nga ana tjetër, Franca në prag të Kupës së botës dëshiron një Kilian Mbape në formë të plotë, për të lakmuar trofeun botëror e të përsërisë suksesin e katër viteve më parë në Rusi. Trajneri i Francës, Didier Deshamps i kërkoi kreut të stolit të Paris San Zhermen, Kristofe Galtier që t’i japë pak pushim Kilian Mbapesë në mënyrë që të jetë gati kur të nisë Botërori Katar 2022 në nëntor. Ndërsa ka dalë në konferencë për mediet këtë të enjte, përpara sfidës me Nice që do të zhvillohet të shtunën, Galtier i është përgjigjur Deshamps. Trajneri i PSG-së u shpreh se stili i lojës së parizienëve është i tillë, pra që i duhet treshja Mesi-Mbape-Nejmar, ndërsa shtoi se në rast se 23-vjeçari do të ndjehet i lodhur në Botëror atëherë trajneri i Francës shumë lehtë mund ta zëvendësojë atë me Zhirud. “Po, analiza e tij ishte e saktë. Me ne nuk luan njësoj si me kombëtaren. Është një diskutim që kam pasur gjatë fazës përgatitore para fillimit të sezonit me presidentin dhe me Luis Campos për strukturën e sulmit tonë. Të gjithë ishim të bind dhe Francën. PSG ndeshet të shtunën në orën 21:00 kundër Nice në “Parc des Princes”. Mediet franceze raportojnë se edhe nesër dy yjet e parizienëve nuk do të bashkohen në stërvitje me pjesën tjetër të ekipit, megjithatë kjo nuk duket të jetë problem për ndeshjen e së shtunës. Me përjashtim të ndonjë surprize apo vendimi teknik, të dy do të jenë në dispozicion të Kristof Galtier në ndeshjen që duhet t’u garantojë kampionëve në fuqi të Francës sigurimin e kreut të Ligue 1. Nuk do të jetë sot, por nesër kur Mbape do të takohet sërish me Nejmar në fushë, pas reagimit të brazilianit kur u pyet për shokun e skuadrës, duke hezituar të fliste, pritet të ketë risi në situatën e grupit. Mediet Franceze theksojnë se kjo çështje është një nga shqetësimet më të mëdha të Kristof Galtier, i cili se i stresuar se mos humbet kontrollin e skuadrësur se na duhej një lojtar i katërt sulmues me një profil tjetër. Ky lojtari i katërt nuk erdhi, është turp, por kështu është. Kilian ka një referencë në ekipin francez (Zhirud). Ne kemi një stil loje. Marrëdhënia teknike mes Nej, Leos dhe Kilian është ndryshe nga ajo që mund të ndodhë në skuadrën franceze”, tha Galtier. Ndërkohë, në skuadër, Mesi dhe Mbape janë stërvitur të diferencuar në palestër, për t’u rikuperuar pas lodhjes së madhe me Argjentinën