Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dështoi në Champions, Juventus “fut mik” Ronaldon për talentin portugez

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Bardh e zinjtë ia kanë vënë syrin talentit të Benficas, Joao Felix.
Siç raporton gazeta portugeze " A Bola", Cristiano Ronaldo është mahnitur nga talenti i bashkëkombasit të tij dhe po mbështet fuqishëm tratativën e bardh e zinjve për ta sjellë në Torino.
 
Juventus është e favorizuar për të marrë shërbimet e portugezit për vetë faktin, se Felix ka si agjent Jorge Mendes, i cili njëkohësisht është edhe agjent i Ronaldos.
 
Të interesuar për portugezin janë edhe Real Madrid apo sheikët e PSG dhe Mancester City.
 
Ata janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e vendosur nga Benfica për lojtarin, e cila i kalon 100 milion eurot.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:57

Kastrioti arriti që të fitojë në shtëpi përballë Teutës me shifrat 2-1, por duke parë fitoren e Tiranës, tashmë shanset për krutanët duken shumë të pakta për të mbijetuar.

Postuar: 26/05/2019 - 14:30

Kur të gjithë presin shpërthimin e tij në fushën e blertë, Neymar më shumë bëhet protagonist ja

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Por

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.