BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

Di Biaxhio përgatit Dinamon për derbin me Partizanin, shpreson të kalojë krizën

Di Biaxhio përgatit Dinamon për derbin me Partizanin, shpreson të

Këtë fundjavë do të luhet derbi Partizani-Dinamo, një nga takimet më të rëndësishme të xhiros së pestë të kampionatit. Të dyja skuadrat kërkojnë fitoren dhe për këtë janë shprehur në konferencat e shtypit si trajneri i Dinamos ashtu dhe ai i Partizanit. Natyrisht, kualiteti i skuadrës së kuqe e bën atë të jetë pretendente kryesore, por për teknikun dinamovitë Luigji Di Biaxho shanset janë 50:50, pasi në derbi bie pesha e treguesve të tjerë dhe se Dinamo e tij ndihej e motivuar.

Di Biaxhio mendon se erdhi ora e Dinamos

Luixhi Di Biaxho foli dje para mediave në prag të ndeshjes ndaj Partizanit. Trajneri i Dinamos u shpreh i bindur për ndeshjen derbi ndaj Partizanit, duke u shprehur se një ndeshje e tillë i motivon vetë lojtarët. “Partizani? Derbi është ndeshja më e lehtë për t’u përgatitur nga ana mentale, pasi futbollistët janë më të karikuar. Renditja e Dinamos me lojërat që kemi bërë të gënjen, por ky është futbolli. Kemi luajtur mirë me Tiranën dhe kemi humbur, kemi luajtur jo mirë ndaj Kukësit dhe kemi fituar. Pra, futbolli i tillë është, por tashmë duhet të luajmë mirë dhe të fitojmë. Barazim? Në jetën time nuk firmos kurrë për një barazim, edhe kur luaja me kombëtaren italiane ndaj kundërshtarëve shumë të fortë si Brazili, gjithnjë doja fitoren. Kështu, me gjithë respektin për rivalin, që është edhe kampioni i Shqipërisë, Dinamo hyn në çdo ndeshje për të fituar. Kjo është ajo që u përcjellim edhe futbollistëve, të kërkojnë deri në fund të çdo ndeshje të marrin maksimumin”, tha Di Biaxho.

Vjen një kolumbian për qendrën e mbrojtjes

Dinamo ka menduar të përforcojë edhe mbrojtjen, duke firmosur me 25-vjeçarin nga Kolumbia, Huan Kamilo Mesa. Mediat sportive e kishin paralajmëruar ditë më parë këtë lëvizje, teksa dje është prezantuar zyrtarisht. Drejtori sportiv, Haris Fakiç ka prezantuar mbrojtësin e ri i cili menjëherë vihet nën urdhrat e trajnerit Luixhi Di Biaxho. Dinamo luan këtë javë ndaj Partizanit, teksa në javën e fundit ka munguar mbrojtësi Rustem Hoxha. “Huan Kamilo Mesa është zyrtarisht lojtari i ri i FC Dinamo Siti. 25-vjeçari kolumbian që luan në pozicionin e mbrojtësit e ka nisur karrierën në vendlindje, ndërsa në vitin 2020 iu bashkua skuadrës së Shibenik në Kroaci. Mesa vjen në klubin tonë pas një eksperience me skuadrën e Tuzla Siti të Bosnjës dhe do jetë një siguri e shtuar në prapavijën e 18 herë kampionëve të vendit”, shkruan klubi.

Zekiç e sheh çështjen të ndikuar nga motivimi

Nëse flasim për motivimin është kryesorja për ekipin dhe vetëm për këtë duhet të mendojmë. Unë kam parë ndeshje të vjetra, tani ka pasur ndeshje çdo 3 ditë dhe ne po përgatitemi taktikisht dhe ndonjëherë duhet të mendojmë për performarmancën, dhe jo të mirat e të këqijat e Dinamos. Për mua është shumë mirë të luash futboll çdo 3 ditë, për mua është më mirë të luash në Europë, por nesër do të luajmë kundër Dinamos dhe më pas kundër Tiranës. Motivimi dhe përqendrimi duhet të jenë në maksimum që konkurrimi të jetë në nivel të lartë.