BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Sport

Disa orë në doganë dhe sekuestro simboleve të Shqipërisë, si Tifozat Kuq e Zi të Suedisë sfiduan autoritetet

Disa orë në doganë dhe sekuestro simboleve të

Sfida e Shqipërisë me Moldavinë i ka shkaktuar një tjetër betejë tifozëve Kuq e Zi. Secilit prej tyre i duhet një buxhet i majmë për t’u akomoduar  në hotel, për ushqim, për biletën apo për shpenzimet e ndryshme gjatë ditës së ndeshjes.

Sakrificat e Tifozave Kuq e Zi (Të Suedisë) gjatë eliminatoreve ishin të mëdha. Ata udhëtuan në grup rreth 40 persona drejt Moldavisë  për të mbështetur Kombëtaren fillimisht me avion dhe më pas nga Rumania me furgona.

Si duket, jo gjithçka ka shkuar në mënyrë perfekte. Automjetet e shërbimit të transportit kanë pësuar defekte, çka ka sjellë edhe vonesa. Më pas, problemet nuk munguan as në Moldavi.

Disa orë në doganë dhe sekuestro simboleve të

Kontrolle të imtësishme dhe sekuestro të gjitha simboleve të Shqipërisë pa asnjë shpjegim, acaruan situatën. Pas një periudhe të caktuar kohore, tifozët janë lejuar të drejtohen drejt stadiumit “Zimbru” në Moldavi dhe vetëm pak minuta para fillimit të ndeshjes kanë arritur të ngjiten në tribunë.

Kësaj radhe nga Stokholmi, Malmoe ,Goteborgu ishin bërë bashkë emigrantë nga Peqini, Librazhdi, Kavaja, Korça, Erseka, Pogradeci, Prishtina, Peja e Tetova. Në fundi ia vlejti, pasi Shqipëria u kualifikua në Euro 2024.