BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

“Divorc” tek Tirana, Limaj largohet nga bardheblutë e del lojtar i lirë

“Divorc” tek Tirana, Limaj largohet nga bardheblutë e del

Tirana vijon të konkurrojë me Partizanin për kreun e renditjes dhe duket se ky rivalitet do të shkojë deri në fund të garës, pasi të dy ekipet kanë pak a shumë të njëjtin nivel dhe titulli me shumë gjasë do të ndahet mes tyre. Por në këtë merkato dimri ka lëvizje në të dy kampet, paçka se tek Tirana lëvizjet kanë qenë kryesisht larguese dhe kjo e ka vënë në pikëpyetje aftësinë e Tiranës për të përsëritur titullin këtë edicion. Ndërkohë, mësohet se Vesel Limaj pritet që të jetë i larguari i radhës nga klubi i Tiranës. Mesfushori ka pasur një takim me presidentin Refik Halili të hënën në drekë, ku kanë vendosur që në ndërpresin bashkëpunimin pas ndeshjes të së shtunës me Bylisin. Lojtari dhe numri një i klubit bardheblu kanë arritur një marrëveshje verbale dhe ndaj ballshiotëve, lojtari do të përshëndetet me tifozët dhe shokët e skuadrës. Prej një viti e gjysmë, Limaj ka qenë pjesë e Tiranës, pro në gjysmën e parë të këtij edicioni ka luajtur vetëm 6 ndeshje si titullar dhe tani kërkon një aventurë në një tjetër kampionat. Me një kontribut të spikatur në sezonin e fitimit të titullit kampion, në të cilin u aktivizua në 35 ndeshje në kampionat duke shënuar dhe 5 gola, Limaj e lë Tiranën si kampion ndërkohë që mesfusha e bardhebluve mbetet kantier në ndërtim. Interesimi për Limajn nuk mungon, teksa prioritet i mesfushorit është që largohet nga Shqipëria. Në të shkuarën, 26-vjeçari ka qenë dhe pjesë e Bylisit dhe Kukësit, para se të kalonte te bardheblutë. Tirana ka qenë aktive në këtë merkato, pasi ka zyrtarizuar largimin e Sherif Kallakut dhe afrimin e Regi Lushkjes, ndërsa ka raportuar më herët se kampionët në fuqi kanë arritur marrëveshjen dhe me Kristal Abazajn. Tirana këtë edicion ka grumbulluar 28 pikë, duke u renditur në vendin e dytë, me një pikë më pak se Partizani i vendit të parë.