BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

Djaloshi që humbi jetën nga rrjedha e ujit në Shkodër ishte futbollist

Djaloshi që humbi jetën nga rrjedha e ujit në Shkodër ishte

Djaloshi që u mbyt dy ditë më parë në Bogë të Shkodrës, ku rrjedha e ujit të përroit të Thatë mori përpara makinën e babait të tij Pjetër Rrushaj, Jason Rrushaj, ishte futbollist i akademisë së futbollit “Djelmnia shkodrane”. Humbja e jetës së djaloshit ka qenë pikëlluese. Një mesazh ngushëllimi ka shkruar në rrjetet sociale edhe kreu i FSHF-së, Armand Duka. Në fakt, ngjarja shokoi opinionin publik pasi në rrjedhën e egërsuar të ujit humbën jetën babë e bir. “I pikëlluar nga ngjarja tragjike e ndodhur dje në Bogë të Shkodrës ku rrjedha e ujit i mori jetën Pjetër e Jason Rrushajt, babë e bir. Kjo fatkeqësi e madhe na ka prekur të gjithëve, pasi 14-vjeçari Jason Rrushaj ishte një futbollist i talentuar që po rritej në radhët e Akademisë së Futbollit “Djelmnia Shkodrane”. Në emër të gjithë komunitetit të futbollit, dua t’i shpreh ngushëllimet më të thella familjes Rrushaj, të afërmve, miqve dhe Akademisë së Futbollit “Djelmnia Shkodrane” për këtë humbje të rëndë. Uroj që Zoti t’u japë forcë për të kaluar këtë moment të vështirë. U prehsh në paqe Jason, engjëlli që u nda shumë shpejt nga ne për t’iu bashkuar parajsës!”, shkruan Duka në mesazhin e tij të ngushëllimit.