Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do aktivizohet Messi kundër Dortmund nesër në Champions? Trajneri Valverde zbulon çfarë ka vendosur

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Ernesto Valverde ka pohuar se ende nuk ka vendosur nëse argjentinasi do të luajë të martën. Vendimi për aktivizimin e tij do të merret para ndeshjes në Signal Iduna Park.

“Ne do të vendosim nesër nëse Messi mund të luajë”, tha Valverde në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj gjermanëve. “Disa ditë më parë ne nuk ishim shumë të qartë, por stërvitja e fundit shkoi mirë. Ai është përmirësuar shumë, por ne do të shohim nesër. ”
 
Nëse Ansu Fati debuton në Gjermani, ai do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës në Ligën e Kampionëve, por Valverde insistoi që ai do ta përdorte atë vetëm për arsye taktike. “Unë nuk kam biseduar me të shumë, përveç gjërave taktike,” shtoi ai. “Ne do të shohim nëse luan, dhe nëse e bën, kjo nuk është për të thyer një rekord, por për nevojat e ekipit”, u shpreh trajneri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh