Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do drejtojë finalen e Kupës së Botës, kjo është gjyqtarja e mbuluar që bëri bujë në Iran

Postuar: 17/10/2018 - 20:45

Irani ka filluar të zbusë qëndrimet në lidhje me pjesëmarrjen e femrave në evenimente sportive.

Pasi lejoi që femrat të jenë të pranishme në tribuna, tani ato kanë filluar të jenë aktive në edhe fushat e lojës.

Gjyqtarja iraniane, Galareh Nazemi do të drejtojë finalen e një kompeticioni të futsallit (futbolli i sallave) të organizuar nga FIFA.

Nazemi do të vendosë drejtësinë në finalen ku do të luajnë Japonia kundër Portugalisë, ndeshje kjo që zhvillohet në Buenos Aires gjatë ditës së sotme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 18:26

Klubi grek Panathinaikos tha dje se "dënojmë pa kompromis" përplasjet e dhunshme që prishën dje ndeshjen e futbollit kundër rivalëve kryesorë të kryeqytetit Olympiakos, e cila u braktis pas skenave të dhun

Postuar: 18/03/2019 - 17:06

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se biletat e ndeshjes eliminatore të EURO 2020, Andorr

Postuar: 18/03/2019 - 16:30

Kombëtarja e Shqipërisë nisi përgatitjet në prag të dy ndeshjeve të para në eliminatoret e Euro 2

Postuar: 18/03/2019 - 16:06

Armand Duka i ka dalë në krah të trajnerit Christian Panucci, i cili ka përjashtuar portierin Tho

Postuar: 18/03/2019 - 13:04

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim për Cristiano Ronaldon për gjestin që bëri pas ndeshjes me A

Postuar: 18/03/2019 - 09:40

Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris.

Postuar: 18/03/2019 - 07:52

Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, pasi  nuk ka mundur të ud