Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do ndjekë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës, ky është personazhi i huaj VIP që do të marrë pjesë në inagurimin e stadiumit të ri kombëtar

Postuar: 21/10/2019 - 15:21

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshjen e fundit eliminatore të kampionatit Europian Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Francës.

Kjo ndeshje dot ë jetë gjithashtu ndeshja inauguruese e stadiumit të kryeqytetit “Arena Kombëtare”. Veç presidentit të UEFA-s, Federata Shqiptare e Futbollit ka ka ftuar të gjithë anëtarët e qeverisë evropiane të futbollit dhe jo vetëm për të qenë të pranishëm në inaugurimin e impiantit më të madh e më modern sportiv në Shqipëri.

Biletat e ndeshjes inaguruese të “Arenës Kombëtare” Shqipëri-Francë do të dalin në shitje nga dita e nesërme ndërkohë që më 14 nëntor, përfaqësuesja kuqezi do të luaj në “Elbasan Arena” përball Andorrës ndeshjen e parafundit të këtyre eliminatore të kampionatit evropian “Euro 2020”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 21:12

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij prej 3 vitesh Georgina Rodriguez mund të jenë martuar në fshehtësi në Marok, menjëherë pas ceremonisë “EMA” të MTV në Sevilje pak javë më parë.

Postuar: 20/11/2019 - 19:59

Derbi i Milanos në merkato për të marrë shërbimet e Granit Xhakës.Futbollisti me origjinë shqipta

Postuar: 20/11/2019 - 12:31

“Mirupafshim Edi Reja’, ky titull i të përditshmes italiane “La Gazzetta dello

Postuar: 20/11/2019 - 10:07

Ekipi i Premier League i ka befasuar të gjithë mbrëmjen e djeshme kur shkarkoi trajnerin Mauricio

Postuar: 20/11/2019 - 07:22

Ata të dy kanë hyrë në historinë e futbollit tashmë, por kanë një luftë të ashpër me njëri-tjetri

Postuar: 20/11/2019 - 07:21

Ndërsa eliminatoret u mbyllën dhe Shqipëria nuk ia doli të realizojë objektivin e saj për t&rsquo