BREAKING NEWS

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet më të kripura në Shqipëri, kreu i Unioni Turistik Shqiptar shpërthen ndaj Ramës: Absurde dhe e pazbatueshme

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet
x

Sport

Do ndjekë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës, ky është personazhi i huaj VIP që do të marrë pjesë në inagurimin e stadiumit të ri kombëtar

Do ndjekë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës, ky

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshjen e fundit eliminatore të kampionatit Europian Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Francës.

Kjo ndeshje dot ë jetë gjithashtu ndeshja inauguruese e stadiumit të kryeqytetit “Arena Kombëtare”. Veç presidentit të UEFA-s, Federata Shqiptare e Futbollit ka ka ftuar të gjithë anëtarët e qeverisë evropiane të futbollit dhe jo vetëm për të qenë të pranishëm në inaugurimin e impiantit më të madh e më modern sportiv në Shqipëri.

Biletat e ndeshjes inaguruese të “Arenës Kombëtare” Shqipëri-Francë do të dalin në shitje nga dita e nesërme ndërkohë që më 14 nëntor, përfaqësuesja kuqezi do të luaj në “Elbasan Arena” përball Andorrës ndeshjen e parafundit të këtyre eliminatore të kampionatit evropian “Euro 2020”.