Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të rikthehet tek Real Madridi të zëvendësojë Zinedin Zidane në stol? Mourinho i jep fund dilemës një herë e mirë

Postuar: 20/09/2019 - 17:40

Forma e dobët që Real Madrid po kalon gjatë muajve të fundit ka shtuar zërat për një shkarkim të mundshëm të trajnerit Zidane.Gjithashtu në mediat sportive është aluduar së fundmi rikthimi i Jose Mourinhos në krye të 13 herë kampionëve të Europës.

Lidhur me këto zëra, ka ardhur reagimi i vetë "Special One", i cili foli qartë për të ardhmen e tij.Ai u shpreh në një intervistë se Real Madrid e ka një trajner dhe se nuk i pëlqen të flitet për emrin e tij.
 
Mourinho tha:
 
Të flitet për emrin tim është diçka që nuk më pëlqen. Nuk do të më pëlqente të stërvisja Real Madridin sepse aktualisht e ka një trajner.”
Ai gjithashtu foli edhe për Zinedine Zidane, për të cilin u shpreh:
 
Flas me respekt për një trajner që është atje dhe nuk është thjesht një individ në historinë e Real Madrid, unë isha krejtësisht i jashtëm aty."
Ai komentoi edhe situatën aspak të favorshme të madrilenëve, teksa u shpreh se shpreson që gjithçka të qetësohet dhe të shkojë mirë.
 
Ish-trajneri i Real Madrid shtoi:
 
Nuk jam njeri pa kuptim dhe që krijoj tymnaja, unë pëlqej që gjërat të shkojnë mirë dhe gjithçka të qetësohet."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh