BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Sport

Dramë në “Air Albania”! Shqipëria nuk ia del dot në frymën e fundit, Kosova "manita" ndaj Qipros

Dramë në “Air Albania”! Shqipëria nuk ia del dot

Shqipëria nuk ka mundur të mbyllë në fitore sfidën e saj përballë Islandës e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Ka qenë goli i Ermir Lenjanit i realizuar në minutën e 35-të ndeshjes pas një pasimi të Uzunit, ai që i ka dhënë avantazhin kuq e zinjve. Rezultati mbeti i pandryshuar përgjatë pjesës tjetër të ndeshjes edhe pse rastet nuk munguan për skuadrën tonë, që e dominoi këtë ndeshje.

Por minutat e fundit, ‘96 kanë ndëshkuar skuadrën tonë, duke i dhënë Islandës golin e barazimit.

Nga ana tjetër Kosova ka arritur një fitore fantastike përballë Qipros me rezultatin e thellë 5-1, duke e mbyllur me fitore Ligën e Kombeve për këtë sezon.

Sfida nisi mjaft mirë për Daranët të cilët në pjesën e parë gjetën dy herë rrjetën me Muslijan dhe Rrudhanin.

Më pas ishin Rashani dhe Muriqi dy herë të cilët vulosën çdo gjë për Kosovën, të cilët e mbyllin në vendin e dytë në grup këtë fushatë të Ligës së Kombeve, pas Greqisë, ndërsa Qipro do të duhet të luajë në Ligën D sezonin e ardhshëm.