Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Drejtori i gazetës italiane e bën të sigurt, ky është trajneri i ri i Juventusit

Postuar: 24/05/2019 - 08:28

Drejtori i gazetës prestigjoze italiane "Corriere Dello Sport", është i sigurt se trajneri i ardhshëm i Juventusit do të jetë Mauricio Sarri.
 
Ivan Zazaroni është intervistuar nga "Tutti Convicati", një emision radiofonik te “Radio 24” dhe ka folur për trajnerin e ri të "Zonjës".
 
"Trajneri i Juventusit për mua do të jetë Maurisio Sarri me 90 %, të gjithë rrugët të çojnë tek ai. Unë isha me Alegrin dhe ai më tha se do të marrin Sarrin. Ai është një zgjidhje më praktike për një ekip, që do të ndryshojë pak. Inzagi është harruar pak, ndërsa Poçetino është i panjohur", kanë qenë fjalët e Zazaronit.
 
Më tej ai shton: "Kur mora vesh që Guardiola ishte në Milano, e telefonova dhe ai u shpreh se nuk ishte i gatshëm të largohet nga një ambient si Siti. Mediat sociale janë prodhuese të dezinformimit, unë kam siguri dhe i besoj Guardiolës. Ai më tha se disa fjali janë supozime. Unë nuk kam pse e mohojë, pasi bursa rritet".

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe. Liverpuli që mban akoma titullin e kampionit në këtë kompeticioni do të luajë në transfertë me skuadrën e Napolit.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n

Postuar: 17/09/2019 - 07:22

Tirana ka grumbulluar 10 pikë në katër javët e para të kampionatit të ri, duke qenë në vend të pa

Postuar: 17/09/2019 - 07:20

Shqipëria luajti dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, Grupi H, duke humb

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Er

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta.

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë