BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x
BREAKING NEWS

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në gjykatë PD-në, ja çfarë do ndodhë me “Foltoren” pas gjykimit të Apelit

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në
x

Sport

Drejtori Juridik i FSHF tregon se çfarë ndodhi në mbledhjen e djeshme të shoqatës Tirana: Cila është gjëja që duhet të bënte Bashkia

Drejtori Juridik i FSHF tregon se çfarë ndodhi në mbledhjen e

Drejtor Juridik i FSHF, Alban Myftari thotë se Bashkia e Tiranës duket të tregojë interes për zbatimin e ligjit dhe jo për mbarëvajtjen e Shoqatës Tirana.

Sipas tij Bashkia e Tiranës duhet të kishte shitur aksionet që ka në zotërim në ekipin e futbollit të Tiranës.

“Mendoj se është më me vend që Bashkia e Tiranës dhe Këshilli Bashkiak duhet të kishin më me interes zbatimin e ligjit se sa mbarëvajtjen e mbledhjes së Shoqatës Tirana”, tha Myftari.

Sipas drejtorit juridik të FSHF ndërhyrja e kreut të Bashkisë Tiranë është bërë për të ndikuar në zgjedhjet e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Mandati i kreut aktual të FSHF, Armand Duka përfundon në qershor 2022. Ai ende nuk ka shpallur kandidaturën për një mandat tjetër, që do të ishte i gjashti.