Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Drejtuesit kundër Ramosit, Perez ka gati 2 zëvendësuesit, plas keq tek Real Madrid

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta. Disa nga anëtarët e klubit madrilen dolën kundër kapitenin Sergio Ramos. Ata iu drejtuan Perezit që të kritikojë kapitenin e skuadrës. “Thuaji Ramosit të mos postojë çdo ditë në Instagram, me atë kapelën rozë duket si një turist suedez. Ekipi po humbiste ndaj Ajaxit në çerekfinale, ndërsa kapiteni po regjistronte live dokumentarin e tij”, – ishin disa nga fjalët kundër kapitenit.

Presidenti Perezi e mbrojti kapitenin e tij, pavarësisht se marrëdhënia mes të dyve është krejtësisht e krisur. Spanjolli donte të largohej në Kinë, ndërsa numri një i klubit nuk e lejoi.

ZËVENDËSUESIT – Presidenti nuk ka qëndruar duarkryq, pasi ka menduar alternativat për zëvendësimin e 33-vjeçarit. Ai pëlqen mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar dhe atë të Napolit, Kalidou Koulibaly. Dy yje në mbrojtje me kosto shumë më të ulët se spanjolli.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh