BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Sport

“Dreq, dhemb kaq shumë! Është e tmerrshme”/ Garoi në temperatura -15 gradë celcius, sportistit i ndodh e papritura

“Dreq, dhemb kaq shumë! Është e tmerrshme”/ Garoi

Pasi mori pjesë në garën 20 kilometra të Kupës së Botës në Rukë, Halfvarsson tha se i duhej të shkonte në një vend të ngrohtë pasi i kishte ngrirë penis.

Sipas Reuters, temperaturat shkuan deri në -15 gradë Celsius në fillim të garës.

“Më ka ngrirë penisi. Me të vërtetë”, tha sportisti për gazetën suedeze Expressen.

Duke shtuar: “Dreq, më duhej të shtrihesha atje [çadra e sportistëve] për 10 minuta për ta ngrohur. Dhemb kaq shumë. Është e tmerrshme.”

Halfvarsson i cili ka pësuar të njëjtin lëndim më parë, bëri batuta teksa u shpreh: “Është me fat që do të bëhem baba për herë të dytë sepse do të jetë e vështirë në të ardhmen nëse do të vazhdoj kështu.”

Norvegjezi Jan Thomas Jenssen kryesoi podiumin në garën e së dielës, përpara Michel Novák të Republikës Çeke në vendin e dytë dhe shokut të skuadrës Harald Østberg Amundsen në të tretin. Halfvarsson ishte suedezi i parë që kaloi linjën në vendin e 18-të.

I pyetur nga Expressen nëse mund ta përshkruante ndjesinë, Halfvarsson tha: “Jo. Ata që dinë, e dinë. Por një këshillë nga unë. Qëndroni larg saj, sepse është gjëja më e keqe që mund të përjetoni.”