BREAKING NEWS

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti për shkarkimin e presidentit shkon për votim në seancë plenare, ja detajet

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti
x

Sport

Dritan Shakohoxha befason me propozimin për ekipin e Kosovës: Çfarë na lidh ne me ato ngjyra?

Dritan Shakohoxha befason me propozimin për ekipin e Kosovës:

Gazetari sportiv, Dritan Shakohoxha u shpreh për Pressing në T7 se Kosovën nuk e pengon asgjë që të ketë fanella me ngjyra kombëtare, kuq e zi.

 “Kosova mund të ketë një fanellë me ngjyra kuq e zi. Pse të mos ketë një fanellë të tretë përshembull me këto ngjyra. Nuk është ligj që të ketë ngjyrat e flamurit edhe fanella. Shqipëria ka ngjyrat kuq e zi të flamurit por ndërresat e treta ka ngjyrat e bardha. Çka na lidh ne me ato ngjyra. Të shkojmë në Shkup në mars dhe të mbushim ulëset të mposhtim Maqedoninë”, tha gazetari.