Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Duel i vështirë mes dy vëllezërve, Granit Xhaka mesazh prekës Taulantit: Do mbetesh model për mua!

Duel i vështirë mes dy vëllezërve, Granit Xhaka mesazh prekës Taulantit: Do mbetesh model për mua!

Postuar: 11/06/2016 - 10:16

E ndërsa na mbeten vetëm pak orë para debutimit të kombëtares shqiptare në një kompeticion europian, një mesazh prekës vjen nga Granit Xhaka kushtuar vëllait të tij që do të luaj për fanellën kuqezi.
 
Natyrisht që emocionet më të mëdha e ndeshjes Shqipëri-Zvicër u takon Granit dhe Taulant Xhaka, kur për herë të parë në historinë e Europianit dy vëllezër do të zbresin në fushën e blertë për të luajtur si kundërshtarë.
 
Ai më i vogli, Taulanti, do të mbrojë ngjyrat kuqezi, ndërsa vëllai më i madh, Graniti, do luajë bashkë me 4 shqiptarë të tjerë për kombëtaren e Zvicrës.
 
Ky i fundit përmes rrjetit social “Facebook” ka postuar edhe një mesazh dedikuar vëllait të tij.
 
“Vëllai im dhe unë kemi qëndruar bashkë pavarësisht çfarë ka ndodhur. Nesër do të jetë hera e parë që ne do të përballemi me njëri tjetrin në fushë si kundërshtarë dhe unë shpresoj që të jetë hera e parë dhe e fundit. Ne do t’i tregojmë botës se edhe pse jemi kundërshtarë në 90 minuta ne do të qëndrojmë së bashku ashtu siç bën një vëlla. Një ndeshje nuk mund të na ndajë as si shokë dhe as si vëllezër. Të uroj shëndet dhe shumë fat në ndeshjen e nesërme dhe ti do të mbetesh gjithmonë model për mua”, shkruan Granit Xhaka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 07:50

Një prej trajnerëve më të mirë në qarkullim, i cilësuar madje nga shumica e specialistëve dhe opinionistëve si më i miri aktualisht në botë, Pep Guardiola, e tregoi dhe një herë tjetër se nuk toleron kur është fjala p

Postuar: 20/07/2019 - 07:49

Kukësi ka bërë ndryshime dhe këto lëvizje kanë nisur nga pankina.

Postuar: 20/07/2019 - 07:48

Kombëtarja do të luajë në fillim të shtatorit dy ndeshje në kuadër të grupit H për eliminatoret e

Postuar: 19/07/2019 - 17:03

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares.

Postuar: 19/07/2019 - 07:17

Lionel Mesi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 19/07/2019 - 07:16

Lojtarët e përfaqësueses janë duke menduar për ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve të Eu

Postuar: 19/07/2019 - 07:14

Skuadrat shqiptare janë eliminuar nga Liga e Europës mbrëmjen e djeshme, duke mos ia dalë asnjëra