BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Sport

Duelet vendimtare të Serisë A, caktohet kalendari i takimit të Milanit e Interit

Duelet vendimtare të Serisë A, caktohet kalendari i takimit të

Kampionati italian është bërë më tërheqës se kurrë. Kjo pasi titulli kampion do të përcaktohet në xhiron e fundit, sepse diferenca midis vendit të parë dhe vendit të dytë është vetëm dy pikë dhe për titullin rivalizojnë dy skuadrat e të njëjtit qyteti, Milanos, pra Interi dhe Milani. Kuqezinjve u duhet një pikë, kurse zikaltërve u duhen tri pikët e njëherësh humbja e Milanit. Thënë ndryshe, elitës së futbollit italian i ka mbetur edhe një raund për të mbyllur sezonin 2021-2022, ndërsa matematikisht ende nuk është zbuluar fituesi, me Milan dhe Inter që vijojnë të jenë në garë. Skuadrat kanë një diferencë prej vetëm dy pikësh, me “kuqezinjtë” që kryesojnë në kuotën e 83 pikëve, ndërsa “zikaltrit” ndodhen në vend të dytë me 81 pikë. Tashmë “ethet” i kanë kapur të dyja kampet, por Milan e ka deri diku më të lehtë rrugën drejt trofeut të Seria A, kjo për faktin se “Djalli” mund shpallet kampion edhe me barazim, pra dy rezultatet që i duhen ndaj Sasuolos në rast se Inter fiton ndaj Sampdorias janë fitorja dhe minimi barazimi. Në rast se Inter nuk ia del të marrë tre pikë ndaj Sampdorias, ekipi i Piolit fiton titullin e Seria A edhe nëse humb. Skuadra e Simone Inzagit nga ana tjetër përveç fitores së tyre, luten edhe që Milan të pësoi disfatë ndaj Sasuolos pasi kjo është e vetmja formë që “zikaltrit” të fitojnë titullin kampion. Ndërsa na ndajnë edhe disa ditë nga këto përballje, Seria A ka zbuluar se kur do të luhen ndeshjet e fundit të kampionatit dhe takimet Inter-Sampdoria dhe Sasuolo-Milan janë planifikuar të luhen më datë 22 maj (të dielën) në orën 18:00. Ndërkohë, Interi nuk e ka humbur shpresën e një përmbysje të minutave të fundit, në sensin e duelit të vetëm të mbetur nga ky sezon e ku shpreson në fakt të gabojë Milani. Pra, Inter nuk heq dorë nga gara për titullin kampion, pasi iu përgjigj fitores së Milanit me një sukses 1-3 ndaj Kagliarit, duke shtyrë verdiktin për në javën e fundit, pikërisht të dielën e ardhshme. Milani do të luajë në transfertë ndaj Sasuolos dhe ka gjithçka në dorë, pasi i mjafton vetëm një pikë për të nisur festën, megjithatë Simone Inzagi mbetet optimist. “Do të jetë një javë emocionuese. Ne bëmë detyrën, ashtu si Milani dhe do të provojmë fitoren edhe në javën e fundit, pavarësisht se si do shkojë ndeshja në Sasuolo. Unë jam optimist dhe besoj, pasi e kam fituar një titull në javën e fundit, duke qenë -2 nga kundërshtari. Të gjithë e kujtoni humbjen e Juves, dhe titullin e Lacios”, u shpreh trajneri i Interit.