BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Sport

Dueli me Gjimshitin, tjetër derbi shqiptar për Kristjan Asllanin

Dueli me Gjimshitin, tjetër derbi shqiptar për Kristjan Asllanin

Të dielën, në duelin kundër Leçes, u përball me Ylber Ramadanin dhe Medon Berishën, ndërsa mbrëmjen e nesërme do të ketë një tjetër derbi mes Kristjan Asllanit dhe Berat Gjimshitit.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është një nga titullarët e pazëvendësueshëm për bergamaskët dhe lojtarët më të përdorur nga trajneri Xhanpiero Gasperini në të paktën 3 sezonet e fundit.

Kështu që vështirë se për duelin me milanezët Atalanta do të bëjë pa të. Nga ana tjetër, Asllani duket mëse i sigurt për të dytën radhazi si titullar, në të cilën do të sfidojë kapitenin kuqezi, me të cilin pak muaj më vonë do të jenë përkrah njëri-tjetrit për të ëndërruar një mrekulli në Europianin e Gjermanisë.

Gjimshiti ka luajtur 24 ndeshje në këtë sezon me Atalantën duke qenë titullar në të gjitha përballjet dhe ka bërë paraqitje shumë pozitive.

Nga ana tjetër, Interi kërkon të vrasë kampionatin me Asllanin në kabinën e regjisë në atë përballje, ndërsa Atalanta me tri pikë të mundshme mund të ngjitet në zonën Champions, përpara Bolonjës.