BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Sport

Duka paralajmëron rinovimin e kontratës me Silvinjon, Mavraj sheh Shqipërinë që kalon grupin

Duka paralajmëron rinovimin e kontratës me Silvinjon, Mavraj sheh

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është pranë rinovimit të kontratës me trajnerin brazilian Silvinjo, pasi beson se tekniku do ta kualifikojë Shqipërinë në Botëror në vitin 2026. Në fakt, FSHF është e kënaqur me punën që e ka bërë selektori Silvinjo. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë dhënë televizionit “Klan” mbrëmjen e dy ditëve më parë, foli për situatën me trajnerin brazilian dhe për mundësinë që të vazhdojë rrugëtimi i përbashkët me synim të qartë kualifikimin në një garë edhe më prestigjioze sesa Evropiani. “Ne jemi të kënaqur me atë çfarë ka bërë trajneri Silvinjo dhe i kemi ofruar rinovimin e kontratës për dy vite të tjera, synimi kryesor është kualifikimi në Botëror”, deklaroi Duka.

Rrëfehet Mavraj: Shqipëria mund të kalojë grupin

Në një intervistë që dha për gazetën “Koha” në Prishtinë, ish-mbrojtësi kuqezi Mërgim Mavraj theksoi se arma e shqiptarëve në Europianin e Gjermanisë do të jenë tifozët. “Arma e shqiptarit është gjithmonë shqiptari vetë. Kudo ku kemi luajtur, në Norvegji, Francë apo Shqipëri, gjithmonë tifozët kanë qenë armë e fortë e jona. Na kanë shtyrë për të dhënë maksimumin. Ndaj Francës, më shumë sa kujtoj ka pasur shqiptarë. Prandaj forca jonë kanë qenë tifozët. Mund të ketë rol kyç, ku mund ta bëj diferencën. Kemi shumë shqiptarë në Gjermani, Austri dhe në rrethinë, por shpresoj se kanë gjetur bileta”, tha ai. Në lidhje me mundësitë e një kualifikimi të mundshëm, Mavraj shtoi se nëse Shqipëria e kalon grupin nuk do të jetë befasi, pasi ajo tani nuk është skuadër e panjohur. “Unë besoj se tani nuk ka më befasi. Ata që e njohin futbollin, emri i Shqipërisë nuk është më i panjohur. Nuk e konsideroj befasi nëse Shqipëria kalon grupin. As Italia, as Spanja nuk e kanë treguar forcën si kanë qenë dikur. Nuk na intereson në qershor si kanë qenë në vitet 2022, 1998. Janë 90 minuta që mund të ndodhë gjithçka dhe duhet të jemi maksimalisht të përgatitur. Lojtarët luajnë në klube dhe kampionate të mira. Kanë cilësi dhe kanë dëshmuar që bashkëpunojmë mirë. Spanjollët, italianët dhe kroatët e dinë këtë. Nuk do të ishte befasi nëse e mund njërën nga këto skuadra. Kanë ndryshuar gjërat”, shtoi ai. Më pas Mavraj komentoi se më pozitat e sotme, cilën përfaqësuese do të zgjidhte, Shqipërinë apo Gjermaninë. “Është pyetje e fortë. Është pyetje e thellë. Si lojtar ambicioz, është gënjeshtër nëse them që titulli nuk ka vlerë. Por në aspektin njerëzor, kemi arritur të gjithë objektivat që i kemi pasur në jetë, por pastaj, dita pas arritjes. Jeta faktikisht nuk ndryshon. Arritja është një lehtësim. Ndjenja për të luajtur për Shqipërinë, nuk e di gjithkush e përjeton ndryshe, është çështje individuale, por mua çështja e himnit para ndeshjes është vështirë. Janë disa gjëra që nuk përshkruhen me fjalë. Edhe kjo është diçka që njeriu është gati të sakrifikoj gjithçka për këto ngjyra. Përjetimi i himnit është diçka e papërshkruar. Por, normalisht se çdo lojtar luan për të fituar ndonjë trofe”, përfundoi ish-mbrojtësi kuqezi.