BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Sport

Dy milionë tifozë më pak, largimi i Mesit i kushton PSG-së

Dy milionë tifozë më pak, largimi i Mesit i kushton PSG-së

Lionel Mesi mbylli aventurën 2-vjeçare te PSG-ja, që nuk shkoi ashtu siç e kishte menduar. Pavarësisht se fitoi titullin kampion (2x) dhe Superkupën e Francës.

Shtatë herë fituesi i "Topit të Artë", zhvilloi 75 ndeshje në total, shënoi 32 gola dhe dhuroi 35 asiste me skuadrën franceze.

Objektivi "Champions League" nuk u arrit, ndërkohë që tifozët e PSG-së nuk i kursyen thumbimet dhe vërshëllimat ndaj argjentinasit. Madje as në takimin e tij të fundit në “Parc des Princes”.

35-vjeçari mund të rikthehet te Barcelona. Ose mund të transferohet në Arabinë Saudite, aty ku Al-Hilal është gati t’i dhurojë 400 mln euro në sezon.

Largimi i Mesit u ka kushtuar kampionëve të Francës në aspektin e marketingut. Faqja zyrtare e "Instagram"-it e PSG-së, ka humbur minimalisht 2 milionë ndjekës pas zyrtarizimit të largimit të kampionit të botës.

Edhe pse firma e tij me PSG-në dy vite më parë krijoi entuziazëm të madh te tifozët, kurrë nuk lindi dashuria mes tyre dhe futbollistit më të mirë në planet.

Gjithsesi, “pleshti” nuk i kurseu fjalët e bukura në lidhje me këtë aventurë në kryeqytetin francez, ku ndër të tjera tha: “Jam jashtëzakonisht i lumtur që kam qenë në gjendje të përfaqësoj këtë klub.

Ishte fantastike të isha pjesë e kësaj skuadre dhe të luaja përkrah shumë lojtarëve të mirë. Do të doja të falënderoja klubin për këtë përvojë të mrekullueshme në Paris”.