Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme/ Champions League mund të mos ekzistojë më

Postuar: 21/03/2019 - 19:05

Propabiliteti që kompeticioni UEFA Champions League të mos ekzitojë më është i lartë.

Kjo pasi ka shumë kohë që po përflitet për diçka të tillë sepse janë të shumta klubet që do të dëshironin një kompeticion të ri, me rregulla të reja dhe me vende të përcaktuara për skuadrat më të forta europiane. "Champions League e Re" e quajtur ndryshe, kohët e fundit ka qënë objekt diskutimi ndërmjet UEFA-s dhe ECA.

 Në Spanjë ndërkohë kanë filluar që të zbulojnë detaje rreth këtij takimi. Sipas "Cadena Cope", në këtë takim ka pasur disa prapaskena për sa i përket formatit që pritet të luhet që prej vitit 2024. Në këtë kompeticion të ri është konfirmuar ideja e sistemit gjysëm të mbyllur, me rënie nga kategoria dhe ngjitje në të. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 16:50

 Sezoni që sapo u mbyll ishte një nga më të mirët për sulmuesin polak, Kristof Piatek.

Postuar: 25/06/2019 - 07:19

Në kulmin e merkatos së verës, klubi i Njukasëll Junajtid humbet trajnerin dhe nuk bëhet fjalë pë

Postuar: 25/06/2019 - 07:17

Kualifikimi dhe prania në finalet e Kampionatit Europian të Francës në vitin 2016 ishte kulminaci

Postuar: 25/06/2019 - 07:15

Futbolli shqiptar po përjeton një moment transformues si në kampionatin kombëtar, ashtu dhe në ni

Postuar: 24/06/2019 - 18:39

 Neymar është gati të bëjë gjithçka për t’u kthyer edhe një herë të Barcelona.

Postuar: 23/06/2019 - 23:18

Futbollisti i Kombëtares, Elseid Hysaj duket se do të jetë emri më i lakuar i kësaj vere, kjo edh

Postuar: 23/06/2019 - 12:11

 Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm.