Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme! Chelsea bën gati milionat për futbollistin shqiptar

Postuar: 17/01/2019 - 18:37

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe jo vetëm.

Bëhet fjalë për shqiptarin e Kosovës, Arbër Zeneli.

Mesfushori 23-vjeçar ka zgjuar interesin e gjigantëve të Chelseat dhe pëlqehet nga trajneri Sarri.

Zeneli aktualisht është pjesë e Herenvenit në Holandë, teksa po kalon një moment mjaft të mirë.

Në pjesën e parë të sezonit mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës arriti të shënonte 4 gola dhe regjistroi 10 asiste, duke u shndërruar në një lider te skuadra holandeze.

Kësisoj, futbollisti është në listën e dëshirave të klubit anglez, teksa këta të fundit janë të gatshëm të paguajnë 5 milionë paund për shërbimet e 23-vjeçarit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 16:22

Një intervistë për “L’Equipe”, tekniku i Interit Antonio Conte ka folur për shumë gjëra, ku mes tyre ka zbuluar edhe këshillën e tij për lojtarët në lidhje me marrëdhëniet seksuale ç’ka në fakt

Postuar: 22/11/2019 - 13:17

Kosova ka edhe një shans tjetër për të siguruar pjesmarrjen historike në finalet e turneut më të

Postuar: 22/11/2019 - 08:09

Raportimet e “El Chiringuito” shuajnë çdo dyshim që mund të ekzistonte ende në lidhje

Postuar: 22/11/2019 - 07:22

Hoze Murinjo dha dje konferencën e parë për gazetarët si trajner i Totenhemit.

Postuar: 22/11/2019 - 07:21

Derbi kryeqytetas Partizani-Tirana, në kuadër të fazës së dytë, ka shumë mundësi të luhet në stad

Postuar: 22/11/2019 - 07:19

Armand Duka dhe Edi Reja duket se e kanë bërë “pazarin” dhe është gjetur një mirëkupt

Postuar: 21/11/2019 - 19:56

Bota e futbollit italian është tronditur nga një skandal seksual.