Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme/ Granit Xhaka pranë skuadrës së madhe italiane

Postuar: 16/05/2019 - 18:11

Interi ka ndërmend të bëjë afrime cilësore në merkaton e verës dhe drejtuesit zikaltër kanë hedhur sytë nga Anglia.
 
Kualifikimi në Ligën e Kampionëve sezonin që vjen ka bërë që skuadra të risë pretendimet, ndaj dhe priten përforcime të kalibrit të lartë për të qenë kompetitiv në Europë.
 
“Corriere Dello Sport” bën me dije se Interi është duke ndjekur gjashtë emra nga skuadra e Premier Ligës, ku mes tyre është dhe Granit Xhaka, i Arsenalit,
 
Gjithashtu nën vëzhgim janë dhe lojtarë si Danilo, Darmian, Gyndogan, Sançez dhe Lukaku.
 
Interi pritet të jetë një ndër skuadrat më aktive në Itali, përsa i përket merkatos, pasi kërkon të thyejë diktatin 8 vjeçare të Juventusit në Serinë A.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:57

Kastrioti arriti që të fitojë në shtëpi përballë Teutës me shifrat 2-1, por duke parë fitoren e Tiranës, tashmë shanset për krutanët duken shumë të pakta për të mbijetuar.

Postuar: 26/05/2019 - 14:30

Kur të gjithë presin shpërthimin e tij në fushën e blertë, Neymar më shumë bëhet protagonist ja

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Por

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.