Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme/ Kukësi shkarkon Armando Cungun dhe emëron trajnerin e ri

Postuar: 19/03/2019 - 11:37

Kukësi ka marrë sot një vendim drastik teksa ka shkarkuar nga detyra, trajnerin Armando Cungu.
 
Humbja në Korçë si duket ka qenë fatale për teknikun shkodran.
 
Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit e cila thotë gjithashtu se detyrën e trajnerit te ekipi verilindor e ka marrë Ramadan Ndreu.
 
Ja njoftimi i klubit:
 
Futboll Klub Kukësi njofton përfundimin e bashkëpunimit me trajnerin Armando Cungu.Si pasojë e rezultateve negative te javëve të fundit, drejtuesit e Klubit dhe Armando Cungu kanë arritur me mirëkuptim përfundimin e bashkëpunimit.
 
Falenderojmë trajnerin Cungu për kontributin e dhënë në drejtimin e skuadrës sonë dhe i urojmë suksese në karrierë.Që nga dita e sotme në krye të bankinës sonë do të jetë Ramazan Ndreu, i cili mbante detyrën e drejtorit të menaxhimit te klubi ynë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Postuar: 22/04/2019 - 17:54

Gjendet i vdekur futbollisti brazilan Valdiram Kaetano de Morais.

Postuar: 22/04/2019 - 16:59

Të shtunën, pas fitores me Fiorentinës, Juventusi është shpallur kampione në Itali për të tetën h

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum ti

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

 Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.