Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme, ky është trajneri i famshëm i cili ka shprehur hapur interesin për Kombëtaren tonë

Postuar: 25/03/2019 - 18:24

Pasi Panuci është larguar si trajner i Kombëtares sonë të futbollit, një tjetër trajner me famë ka treguar interes për këtë pozicion.

Është trajneri i njohur boshnjak dhe legjenda e Jugosllavisë, Safet Sushiç, gjendet prej muajsh pa një skuadër, pasi u largua nga turqit e Akhisarit, dhe pas mbetjes bosh të stolit të Kombëtares, është “vetëkandiduar” në një farë mënyre.

Në një intervistë për “MONDO”, ai shprehet se është gati të flasë nëse ka një ofertë, por për momentin nuk ka asgjë konkrete. “Nuk ka asgjë konkrete. Kam një mik në Paris, që është edhe krah i djathtë i presidentit të Federatës, Armand Duka. Takohemi shpesh, gjithsesi, jo për arsyen e postit të trajnerit. Deri më tani, nuk ka asgjë konkrete. Sigurisht që jam gati të bisedoj, nëse ka një ofertë. Për momentin, jam i lirë dhe nëse do të kontaktohem, do të flas. Por sidoqoftë, për momentin nuk ka asgjë konkrete” – shprehet Sushiç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 18:34

Nevil Dede, trajneri i U-18 të Shqipërisë, ka zbuluar se Edoardo Reja, trajneri i kombëtares së madhe, ka nisur punën duke përveshur mëngët dhe listuar emrat e futbollistëve kuqezi të së ardhmes dhe jo vetëm:

Postuar: 24/04/2019 - 17:33

 Fitimi i titullit kampion në Itali ka bërë që Ronaldo të marrë disa ditë lejë nga klubi i J

Postuar: 24/04/2019 - 13:18

Pep Guardiola mund të stërvisë Ronaldon vitin e ardhshëm.

Postuar: 24/04/2019 - 07:39

Në sondazhin e bërë me tifozët në rrjetet sociale, portugezi përfshihet në treshen e

Postuar: 24/04/2019 - 07:35

Të hënën në mbrëmje u luajt ndeshja Napoli-Atalanta, e fituar nga bergamaskët 2-1, një trepikësh

Postuar: 24/04/2019 - 07:33

Sot do të luhen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Postuar: 23/04/2019 - 14:49

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe.