Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E bujshme/ Pritet të marrë kthesën e madhe e ardhmja e Thomas Strakoshës

Postuar: 24/05/2019 - 12:57

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha po kalon një sezon fantastik me Lazion në Itali, madje u shpallën edhe fituesit e Kupës.
 
Gardiani kuqezi, është lakuar shpesh në listën e dëshirave të skuadrave angleze gjatë merkatos.
 
Pas interesimit të vazhdueshëm të Tottenhamit, duket se destinacion i mundshëm për 24-vjeçarin shqiptar do jetë Manchester United.
 
De Gea pritet të largohet këtë verë dhe drejtuesit po kërkojnë pasuesin e tij.
 
“Radio Talk Sport” ka renditur dhjetë alternativa të mundshme për të pasuar De Gean në katërkëndëshin e “Djajve të Kuq” dhe mes tyre favorit kryesor duket emri i portierit shqiptar, Thomas Strakosha.
 
Priten zhvillime të reja gjatë javëve në vazhdim kur të jetë hapur edhe zyrtarisht merkatoja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe. Liverpuli që mban akoma titullin e kampionit në këtë kompeticioni do të luajë në transfertë me skuadrën e Napolit.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n

Postuar: 17/09/2019 - 07:22

Tirana ka grumbulluar 10 pikë në katër javët e para të kampionatit të ri, duke qenë në vend të pa

Postuar: 17/09/2019 - 07:20

Shqipëria luajti dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, Grupi H, duke humb

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Er

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta.

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë