BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Sport

E bujshme te Barcelona: Xavi Hernandez mund të largohet, reflekton Laporta (Video)

E bujshme te Barcelona: Xavi Hernandez mund të largohet, reflekton Laporta

Në një sezon të mbyll pa trofe, në shtëpinë e Barcelonës më shumë u fol për Xavi-n, të ardhmen e tij, largimin, më pas konfirmimin, zëra dhe thashetheme që shoqëruan pjesën e dytë të vitit, deri pak kohë më parë, ku Larporta dhe Xavi vendosën të vijojnë bashkëpunimin ndërmjet tyre edhe sezonin e ardhshëm, duke respektuar kontratën që i përfundon në 2025. Pikërisht në momentin kur tifozët ishin më të qartë për të ardhmen, mediat në Spanjë rihapin edhe një herë këtë temë me një lajm të bujshëm: “Xavi mund të shkarkohet nga Laporta në fund të këtij sezoni”.

Kjo ide, hipotezë, apo thjesht thashethem, vjen pasi Xavi është shfaqur i dorëzuar, duke i rrëfyer presidentit se të konkurrosh Realin sezonin e ardhshëm do të jetë shumë e vështirë. Kjo deklaratë e Xavi-t nuk është pritur mirë nga Laporta, pasi Xavi, në momentin që konfirmoi se do të qëndronte te Barcelona edhe vitin e ardhshëm, u shfaq shumë optimist. Në këto kushte, gjithnjë sipas mediave, nuk përjashtohet një shkarkim në fund të këtij sezoni.

Ndërkohë, në fushë, Xavi dhe Barcelona, siguruan një tjetër fitore duke mposhtur Almeria-n me rezultatin e pastër 2-0. Fermin Lopez ishte protagonisti kryesor, me sulmuesin spanjoll që realizoi një dygolësh, një për çdo pjesë.