Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘E di cila është e vërteta’, Lionel Mesi flet për të ardhmen: Dua të...

Postuar: 12/09/2019 - 18:46

Leo Mesi ka folur në mënyrë ekskluzive për katalanasen “Sport” ku tema kryesore ka qenë klauzola e kontratës së tij, e cila skadon në vitin 2021 dhe që i lejon të largohet një vit më herët sesa parashikimi. Argjentinasi flet qartë: “Ideja ime është që të qëndroj këtu sa kohë ma lejon fiziku. Për të tjerat, pËr çështjen e kontratës, po merret pesonalisht babai im dhe presidenti. Unë mund të jap vetëm mendimin tim. Natyrisht që dua të fitoj dhe dua ta bëj në këtë klub, është shtëpia ime dhe nuk kam ndërmend të largohen, por dua që të jem në gjendje për të qenë kompetitiv dhe të fitoj. Përmirësimi i kontratës sime? Po mendon babai im për këtë, por nuk kemi folur me Barcelonën, ndryshe do të ma kishte thënë”.

Më pas ai prek temën e shumë përfolur se në Kombëtare dhe te Barça, ai shkon përtej fushës së blertë dhe merr vendime edhe për klubin. “Jam mësuar me këta zëra. E njëjta gjë flitet dhe kur luaj me Kombëtaren. Thonë që u imponohem trajnerëve dhe lojtyarëve, ose që e bën im atë. Janë fjalë që unë nuk u kushtoj aspak rëndësi. E di cila është e vërteta, roli im. Natyrisht që nuk jam unë ai që komandoj. Jam ende veçse një lojtar”.

Radha i vjen “Topit të Artë”, për të cilin argjentinasi thotë: “Nuk e di cili është favoriti. Së fundmi po shikohen më shumë arritjet e ekipit dhe kjo nuk është e gabuar. I jepet shumë rëndësi Championsit, ndonjëherë Botërorit. Nuk ka një linjë të përvcaktuar për të zgjedhur fituesin. Vetë nuk jam ndjerë kurrë favorit ose jo favorit. Them vetëm që çmimet individale për mua janë dytësore”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 19:43

 Kristiano Ronaldo, një nga futbollistët më të kushtueshëm në botë, tha gjatë një interviste se do të donte të gjente punonjësen e një dyqani McDonalds që i jepte hamburger falas kur ishte i vogël dhe shkonte të

Postuar: 19/09/2019 - 07:24

Dje në mbrëmje u luajtën duelet e para në Champions League në grupet A, B, C dhe D, ku pati emoci

Postuar: 19/09/2019 - 07:22

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, nuk e ftoi Armando Sadikun për duelet ndaj Francës dhe Islandës,

Postuar: 19/09/2019 - 07:18

Kupa e Shqipërisë kthehet në fushë, në kuadër të dueleve të para të turit të parë eliminator, ku

Postuar: 18/09/2019 - 23:14

Është mbyllur dhe e mërkuara e Ligës së Kampioneve me ndeshjet e para të katër grupeve të para të

Postuar: 18/09/2019 - 21:13

Edhe pse realizoi dy herë brenda pjesë së parë me Harry Kane dhe Lucas sërish Tottenham nuk mun

Postuar: 18/09/2019 - 18:07

Kristiano Ronaldo ka dhënë së fundmi një intervistë apo më saktë një rrëfim për jetën e tij, duke