BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Sport

E jashtëzakonshme Distria Krasniqi! Fiton medaljen e artë në Paris, ja momenti epik (FOTO)

E jashtëzakonshme Distria Krasniqi! Fiton medaljen e artë në

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin që po mbahet në Paris të Francës. Krasniqi fitoi medaljen artë në kategorinë deri në 52 kilogramë. Kampionia olimpike triumfoi në finale përballë hungarezes Reka Pupp.

Xhudistja kosovare e nisi raundin e parë pa ndeshje, ndërsa në raundin e dytë mposhti spanjollen Marina Castello Diez për të kaluar në çerekfinale.

Në çerekfinale, xhudistja u përball me mongolezen Sosorbaram Lkhagvasuren, të cilën e mposhti me ‘ippon’ (rezultati më i lartë në xhudo) për të kaluar në gjysmëfinale.

Xhudistja u tregua e fortë edhe në gjysmëfinale duke fituar me dy ‘waza-ari’ (rezultati i dytë më i rëndësishëm në xhudo) ndaj francezes Amandine Buchard dhe për të siguruar medaljen.