Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"E ke idenë çfarë pyetje po bën?"/ Gazetari çmend Pep Guardiolën 'live' në koferencë (VIDEO)

Postuar: 19/05/2019 - 17:07

Pep Guardiola njihet nga të gjithë si një trajner i qetë dhe diplomat. Megjithatë, një pyetje e një gazetari gjatë koferencës së fundit për mediat e ka detyruar të dalë nga vetja teknikun e Manchester Cityt.
Gazetari i kujtoi Pepit një deklaratë të Roberto Mancinit e cila ngjalli jo pak polemika në Angli.
 
Italiani shprehej se në kohën kur drejtonte Manchester Cityn, është paguar edhe nga Abu Dhabi duke marrë kështu para të tjera veç atyre që kishte si pagë mujore.
 
Në lidhje me këtë çështje, gazetari anglez u interesua nëse edhe Guardiola merr paga të tilla. Pep ka reaguar duke e konsideruar këtë një akuzë absurde.
 
Gazetari e pyet:
 
Roberto Mancini pat zbuluar se merrte paga shtesë nga Abu Dhabi kur ishte trajner i Manchester Cityt. A keni marrë ndonjëherë paga të tilla shtesë nga Abu Dhabi që nga koha që drejtoni Cityn?
Guardiola ia kthen:
 
A e ke idenë çfarë pyetje po më bën? Sinqerisht, a mendon se e meritoj të përgjigjem në një pyetje të këtij lloji? Se çfarë ka ndodhur me Roberton unë nuk e di, ndërsa në ditën që fitoj tripletë, ju më pyesni diçka të tillë nëse përfitoj para nga situata të tjera? Po më akuzon?  Po më akuzon nëse kam përfituar nga situata të tjera? Kjo është mirë”.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 12:25

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në lot kur Piers Morgan i ka treguar atij pamjet e babait të tij të ndjerë.

Postuar: 15/09/2019 - 23:13

Milani ka shënuar fitoren e dytë në sezonin e ri të Serie A.
 

Postuar: 15/09/2019 - 22:13

Pas golave që shënoi në kualifikueset e Euro 2020 përballë Francës dhe Islandës, Sokol Cikalles

Postuar: 15/09/2019 - 09:19

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij.

Postuar: 15/09/2019 - 07:49

Në stadiumin “Artemio Franchi” të Firences, Fiorentina arriti të frenojë kampionët në

Postuar: 15/09/2019 - 07:47

Dy emra të mëdhenj të futbollit shqiptar u përballën dje në stadiumin “Selman Stërmasi&rdqu

Postuar: 15/09/2019 - 07:46

Gazeta “Sot” sjell për lexuesit këtë fundjavë intervistën me një prej figurave të shq