BREAKING NEWS

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi situatën epidemiologjike në vend: 19 pacientë në gjendje të rëndë, ja sa persona kanë humbur jetën

Mbi 800 të infektuar në 24 orë, MSH informon qytetarët mbi
x
BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Sport

“E merituam suksesin”! Trajneri Reja flet pas fitores me Hungarinë: Ne jemi një skuadër që luajmë me zemër, por këtë herë...

“E merituam suksesin”! Trajneri Reja flet pas fitores me

Kombëtarja shqiptare mori një fitore me peshë ndaj Hungarisë për kualifikueset e Botërorit 2022 që e ngjit atë në vendin e tretë në Grupin I, duke qenë plotësisht në garë për vendin e dytë.Trajneri Edy Reja pas ndeshjes theksoi se kjo ndeshje nuk ishte e lehtë dhe se skuadra e tij e meritoi këtë fitore.

“Në radhë të parë dua t’i bëj komplimente Hungarisë që bëri të mundur që ndeshja të mbetej e gjallë për 90 minuta sepse është një skuadër që ka cilësi, e pamë në Evropian. por luajti përballë një skuadre që ka shumë motivime. Ne jemi një skuadër që luajmë me zemër dhe këtë radhë luajtëm edhe me inteligjencë. Megjithatë kemi bërë edhe ndonjë gabim sepse kur të jepet mundësia, duhet të mbyllësh ndeshjen. përballë kishim një skuadër të fortë fizikisht, të mirë organizuar dhe nuk ishte e lehtë të depërtoje. mendoj se e merituam fitoren e kësaj ndeshjeje për shanset që krijuam”, u shpreh Reja.

Edhe Klaus Gjasula vuri në dukje rëndësinë e kësaj fitoreje të kombëtares shqiptare.Në sfidën me Hungarinë bëri debutimin e tij edhe Nedim Bajrami, që më në fund fitoi të drejtën për të veshur fanelën kuqezi pas vendimit të CAS me futbollistin që nuk e fshehu aspak kënaqësinë e tij për këtë debutim

Kombëtarja shqiptare do të mbyllë kualifikueset e botërorit 2022 të muajit shtator, mbrëmjen e së mërkurës me ndeshjen ndaj San Marinos, edhe kjo një sfidë që do të luhet në Elbasan Arena dhe që do të transmetohet në platformën Digitalb.