Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E nis me batuta dhe dron/ Trajneri i ri i kombëtares bën ndryshime drastike në ekip

Postuar: 21/05/2019 - 17:59

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot zyrtarisht përgatitjet për dy ndeshjet e muajit qershor, ndaj Islandës dhe Moldavisë të vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020.Pasditen e sotme, trajneri Edi Reja ka zhvilluar stërvitjen e parë me një pjesë të vogël futbollistësh, pasi grupi i plotë i futbollistëve do të stërvitet në Frankfurt të Gjermanisë pas disa ditësh.

Mësohet se trajneri italian e ka nisur stërvitjen me një fjalim prej 5 minutash me futbollistët.Atmosfera është më ndryshe nga ajo që kemi parë me trajnerin Panuçi. Mediat kanë qënë më të lirshme për të parë më nga afër stërvitjen.

Një risi e përdorur në grumbullimin e parë ishte edhe rregjistrimi i stërvitjes me dron.Në këtë mënyrë Reja kërkon të ketë të filmuar gjithçka ndodh në stërvitje, për ta pasur më të lehtë me skemat dhe mënyrën sesi ai kërkon që të paraqiten kuqezinjtë në fushë.

“Merrni kohë, vetëm bëjini sa më mirë ushtrimet”, ishin fjalët që dëgjoheshin nga tekniku i kuqezinjve, teksa lojtarët po stërviteshin normalisht.

Gjatë stërvitjes, Reja është afruar edhe për t’u takuar dhe bërë batuta me gazetarët, që në të kaluarën kur skuadra drejtohej nga Panuçi, ishin mësuar me një ambient më të ftohtë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe. Liverpuli që mban akoma titullin e kampionit në këtë kompeticioni do të luajë në transfertë me skuadrën e Napolit.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n

Postuar: 17/09/2019 - 07:22

Tirana ka grumbulluar 10 pikë në katër javët e para të kampionatit të ri, duke qenë në vend të pa

Postuar: 17/09/2019 - 07:20

Shqipëria luajti dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, Grupi H, duke humb

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Er

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta.

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë