BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Sport

E pazakontë! 4 kartonë të kuq dhe goditje me kokë ndaj kundërshtarit, sfida Francë-Poloni mbyllet 15 minuta para fundit (VIDEO)

E pazakontë! 4 kartonë të kuq dhe goditje me kokë ndaj

Një situatë e paprecedentë, në kufijtë e çmendurisë është regjistruar në duelin e 18-vjeçarëve mes Francës dhe Polonisë e vlefshme për Turneun “Lafarge”. Katër futbollistë të Francës janë ndëshkuar me karton të kuq, duke bërë që ndeshja të mbyllet 15 minuta para fundit.

Fillimisht ishin Housni dhe Belocian që u ndëshkuan në minutat 55 dhe 61, ndërsa më pas gjyqtari përjashtoi edhe Gomis e Bile në minutat 72 dhe 77.

Në minutën e 75-të, futbollisti Bile, pas një ndërhyrje të ashpër ndaj kundërshtarit, goditi me kokë futbollistin polak, duke shkaktuar kaos të vërtetë. Arbitri me të drejtë e ndëshkoi me karton të kuq dhe më pas njoftoi mbylljen e parakohshme të sfidës, për shkak se Franca U-18 mbeti me 7 lojtarë.

Për më tepër shikoni pamjet: