Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

As e Realit dhe as e Barçës, kjo është tifozeria më e çmendur e një skuadre futbolli (VIDEO)

Video: 

Postuar: 25/09/2018 - 21:10

Tifozeria është shpirti i një ekipi. Një pamje e pazakontë tifozerie futbolli vjen nga Maroku.Raja Casablanca arriti të sigurojë një vend në gjysmëfinale të Kupës Afrikane të Konfederatave, ku përballja më CARA Brazavaville. Tifozeria e ekipit vendas dhuroi spektakël nga fillimi e deri në fund, ndërsa ofroi një pamje apokaliptike. 

Siç duket edhe nga nga videot e shndërruara në virale në rrjetet sociale, stadiumi ka qenë i mbingarkuar në kufijtë ekstremë të kapacitetit të tij. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions