Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E rrallë, shënohet kosh nga mesi i fushës

Postuar: 26/03/2019 - 16:03

Të dielën në mbrëmje në NBA është shënuar një nga koshat më të bukur në historinë e basketbollit.
 
Bëhet fjalë për ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Charlotte Hornets dhe Toronto Raptors.
 
Koshi i shënuar jo vetëm që ishte spektakolar, por vendosi edhe ndeshjen.
 
Kur kishin mbetur vetëm 3.1 sekonda nga përfundimi i ndeshjes, Lamb gaboi në kontrollin e topit dhe tentoi një gjuajtje nga mesi i fushës.
 
Topi përfundoi në kosh, ndërsa i gjithë publiku u çua në këmbë.
 
Përpara kësaj goditjeje, Charlotte ishte në disavantazh të dy pikëve dhe magjia e Lamb, i dha fitoren me rezultatin e përgjithshëm 115-114.
 
Tashmë Hornets mbajnë gjallë shpresat për një vend në play-off.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Postuar: 22/04/2019 - 17:54

Gjendet i vdekur futbollisti brazilan Valdiram Kaetano de Morais.

Postuar: 22/04/2019 - 16:59

Të shtunën, pas fitores me Fiorentinës, Juventusi është shpallur kampione në Itali për të tetën h

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum ti

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

 Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.