BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Sport

E trishtë/ Luajti në periudhën e suksesshme të Realit, vdes ikona e klubit madrilen, një prej legjendave më të mëdha

E trishtë/ Luajti në periudhën e suksesshme të Realit, vdes

Një lajm i hidhur ka tronditur ditën e sotme Real Madridi pasi njëri prej legjendave të klubit ka humbur jetën. Ish-mbrojtësi spanjoll në vitet ’50-’60 Enrike Perez “Paçin” është ndarë sot nga jeta në moshën 82-vjeçare. Lajmi u dha nga vetë klubi mbretëror në faqen zyrtare.

Perez luajti më periudhën e artë të Realit, kur spanjollët dominonin Spanjën dhe Europën.

“Real Madridi, presidenti dhe Bordi Drejtues i klubit janë thellësisht të prekur nga vdekja e Enrike Perez ‘Paçin’, njëri prej legjendave të klubit tonë në vitet 1959-1968.

Gjatë 9 viteve me Realin, Enrike zhvilloi  218 ndeshje dhe fitore dy Kupa Europiane (Liga të Kampioneve), 7 kampionate spanjolle, 1 Botëror të Klubeve dhe 1 Superkupë të Spanjës. Ai luajti dhe me kombëtaren spanjolle”, shkruhet në faqen zyrtare të Real Madridit.

E trishtë/ Luajti në periudhën e suksesshme të Realit, vdes