Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E trishtë/ Ndahet nga jeta ikona e Real Madrid

Postuar: 18/04/2019 - 17:45

Real Madridi ka njoftuar se ikona e dashur e klubit, Agustin Herrerin, ka vdekur sot në moshën 86-vjeçare.
 
Herrerin ishte delegat për Santiago Bernabeu dhe kishte punuar në klub për më shumë se 50 vite.
 
Në tetorin e kaluar, ai zbriti në fushën e Bernabeut para tifozëve që i bënë një ovacion të ngrohtë dhe futbollistët që i dhanë një përshëndetje të përzemërt. 
 
"Real Madridi i shpreh ngushëllime familjes dhe miqve të delegatit tanë historik të fushës, si dhe qytetit Mazarron, ku Agustin Herrerin frymëzoi hapjen e një shkolle të futbollit të Real Madridit për integrimin e fëmijëve që rrezikonin përjashtimin nga shoqëria", thuhet në njoftimin e Real Madridit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Portugali apo Skoci.

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.

Postuar: 25/05/2019 - 07:22

Një nga futbollistët që ka ardhur me bujë në radhët e Kombëtares është padyshim Eros Grezda.

Postuar: 24/05/2019 - 23:54

Një pasion tjetër i Kristiano Ronaldos, veç futbollit është dhe ai për makinat luksoze dhe të shp