BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Sport

E trishtë! Ndahet nga jeta një nga ish-sulmuesit më të mirë të Liverpulit

E trishtë! Ndahet nga jeta një nga ish-sulmuesit më të

Ish-sulmuesi i Liverpulit, Roxher Hant ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare pas një beteje të gjatë me një sëmundje të pashërueshme.

Hant është një ndër sulmuesit më të mirë të Liverpulit, ku në 492 ndeshje shënoi 285 gola.

Gjithashtu Hant ishte pjesë e kombëtares së Anglisë kur ‘’3 Luanët’’ fituan Kupën e Botës në vitin 1966 duke u bërë protagonist me 3 gola gjatë kompeticionit.

Lajmi u bë i ditur nga mediat britanike të cilat u sensibilizuan me ndarjen nga jeta të një legjende të futbollit anglez.