Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Edy Reja në stolin e Kombëtares, mësoni edhe ndihmësin e tij

Postuar: 15/04/2019 - 17:42

Edi Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë. Ai ka gjetur gjuhën e përbashkët me kreun e Federatës, Armand Duka dhe do të marrë çelësat e ekipit tonë përfaqësues. Italiani do të prezantohet të martën ose të mërkurën.

"Gianlucadimarzio.com" shkruan se 73-vjeçari nuk do të mbërrijë vetëm në Tiranë, por do të marrë dhe stafin e tij me vete. Zëvendës-trajneri i Shqipërisë do të jetë një tjetër italian, ish-futbollist që do të mbështesë Rejën në këtë aventurë.

Fjala është për Alessandro Calorin. Ky i fundit momentalisht është pa punë, pasi u largua nga Ternana në shkurt. Calorin ka drejtuar dhe ekipe si Brescia, Novara, Avellino, Padova etj.

Skuadra jo elitare në Itali. 52-vjeçari ka qenë ish-futbollist me një karrierë të mirë, pasi ka luajtur me Udinesen, Brescian, Perugian, etj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 16:20

Juventusi i tha lamtumirë Champions League në fazën çerek finale. Kampionët e Italisë u mundën nga Ajax në shtëpi me rezultatin 1-2.
 

Postuar: 19/04/2019 - 11:29

Jo më larg se para disa ditësh është zyrtarizuar trajneri i ri i Kombëtares,Edoardo Reja.

Postuar: 19/04/2019 - 09:57

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Granit Kaloshi vendosi të heqë përfundimisht dorë nga futbolli

Postuar: 19/04/2019 - 07:19

Liga e Europës dhuroi emocione të forta mbrëmë, por dukshëm shkuan në gjysmëfinale pretendentët,

Postuar: 19/04/2019 - 07:17

Thomas Strakosha po shkruan historinë me Lacion.

Postuar: 19/04/2019 - 07:16

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit shqyrtoi dje në mbledhjen e tij të radh

Postuar: 18/04/2019 - 23:21

Pas përfundimit të sfidave të dyta çerekfinale, janë përcaktuar edhe 2 çiftet gjysmëfinale të Lig