BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Efekti Messi-mania rrit ndjeshëm çmimet e biletave në ndeshjen debutese me skuadrën amerikane

Efekti Messi-mania rrit ndjeshëm çmimet e biletave në ndeshjen

Transferimi i Lionel Messit te skuadra e Inter Miamit ka pasur një impakt të jashtëzakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar marrëveshja, në “Tokën e Premtuar” ka shpërthyer Messi-mania.

Tifozët e futbollit, veçanërisht në Florida, kanë nisur gjuetinë për biletat për atë që duhet të jetë ndeshja debutuese e kampionit argjentinas me ekipin e tij të ri.
Bëhet fjalën për 21 korrikun, datë që do të rrethohet me të kuqe. Pikërisht në këtë datë klubi nga Florida do të debutojë në Kupën e Ligës.

Çmimi i biletave, sipas “The Athletic”, tashmë kanë shkuar në qiell: më e lira kushton 350 euro, një shifër më e lartë se biletat për ndeshjen 3-të të finaleve të NBA-së midis Miami Heat dhe Denver Nuggets (310 euro).