BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Sport

Egnatia bën 'bingo' në merkato, prezantohet mbrojtësi i kombëtares shqiptare

Egnatia bën 'bingo' në merkato, prezantohet mbrojtësi i

Hysen Memolla është futbollisti më i ri i Egnatias në Superligë. Mbrojtësi 30-vjeçar ka lënë Lahtin në Finlandë dhe për herë të parë do luajë në elitën e futbollit tonë.

I lindur në Kavajë, Memolla është formuar te Hellas Verona dhe ka një eksperiencë për t'u mbajtur në konsideratë në Serie A dhe disa nga kampionatet më të forta në Europë.

Pjesë më parë e Veronës, Martina France, Koper, Hajduk Split, Salernitana, Kokkolan, Diosgyor apo edhe Lahti, Memolla ka vendosur të kthehet në vendlindje.

Me këtë afrim, Egnatia ka blinduar krahun e majtë, teksa në të njëjtin pozicion luan edhe Musta. Kujtojmë se Memolla ka qenë pjesë për gjashtë ndeshje edhe me Kombëtaren A të Shqipërisë.

"Hysen Memolla është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit nga Presidenti i klubit z.Agim Demrozi dhe Kryetari i Bashkisë z. Edison Memolla. Më pas futbollisti është bashkuar me ekipin në stërvitje dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Skënderbeut", njofton Egnatia.