Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Eliminatoret për Europianin 2020/ Gjermania lë jashtë Mario Gotzen

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme eliminatore për Europianin 2020.

Edhe pse përballë rivalëve të lehtë në letër si Bjellorusia apo Estonia, trajneri Joakim Lëv e ka mbajtur linjën për të mos përfshirë veteranët e Bajernit dhe Dortmundit, duke i besuar talenteve.

Leroi Sane është pjesë e lojtarëve të përzgjedhur e me të gjitha gjasat do t’i besohet një fanelë titullari. Mes futbollistëve të Gjermanisë për ndeshjet eliminatore është vlerësuar edhe sulmuesi Marko Rojs, për sezonin fantastik me Borusian e Dortmundit, ndërsa mbetet jashtë Mario Gëtze.

Autori i golit që i dha Gjermanisë titullin kampion bote në në finalen ndaj Argjentinës, ka vuajtur oshilacione dhe nuk luan me kombëtaren prej dy vjetësh.

Mesfushori i Realit të Madridit, Toni Kros mungon gjithashtu për shkak të një dëmtimi, ndërsa portieri Bernd Leno ka zëvendësuar Ter Shtegen pas problemeve të këtij të fundit me gjurin.

Gjermania luan në stadiumin e Borisov në 8 Qershor ndaj Bjellorusisë dhe 3 ditë më vonë do të presë Estoninë në stadiumin e Majnzit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 17:56

Sot në orën 16:55 Interi e pret në “San Siro” Slavia Pragan në ndeshjen e vlefshme për javën e parë të fazës së grupeve të Champions Leagues.

Postuar: 17/09/2019 - 17:40

Me sulmin ndaj Nejmarit që dështoi këtë verë, Real Madrid ka ndryshuar objektiv, por jo qytet dhe

Postuar: 17/09/2019 - 17:01

Stërvitja e fundit e Juventusit para nisjes në Spanjë ka kaluar me të qeshura të mëdha.

Postuar: 17/09/2019 - 16:28

Cristiano Ronaldo nuk ka më dyshime, do të shkoj në altar me Georgina Rodriguez, partneren e tij

Postuar: 17/09/2019 - 15:32

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipëris

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n