Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Elsedi Hysaj në orbitën e një tjetër ekipi të njohur

Postuar: 23/06/2019 - 23:18

Futbollisti i Kombëtares, Elseid Hysaj duket se do të jetë emri më i lakuar i kësaj vere, kjo edhe për shkak të dasmës madhështore të zhvilluar këtë fundjavë në një nga kalatë më të bukura të veriut të Shqipërisë, ajo e Rozafës, ku kurorëzoi në martesë dashurinë e tij me bukuroshen Fiorenza Lekstakaj, ish Miss Albania në vitin 2013.

Megjithatë lajme të mira ka dhe në aspektin e karrierës për shkodranin Hysaj, pasi disa skuadra në zë kanë kërkuar shërbimet e tij.

Pas interesit të Atletico Madrid edhe ekipi kryeqytetas i Seria A, Roma është vënë në ndjekje të mbrojtësit anësor të Napolit. Madje sipas “Corriere dello Sport” verdhekuqtë kanë hapur dhe një sondazh për këtë çështje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 09:46

Kampioni i Ballkanit në sportin e xhudos, Indrit Çullhaj ka folur së fundmi në lidhje me teorinë se përpara çdo ndeshje meshkujt nuk duhet të kryejnë marrëdhënie seksuale.

Postuar: 17/10/2019 - 08:45

Një duel në ring i kushtoi jetën boksierit amerikan Patric day.

Postuar: 17/10/2019 - 07:25

Katalonja kërkon pavarësinë nga Spanja prej disa vitesh.

Postuar: 17/10/2019 - 07:24

Shqipëria bëri dy ndeshje spektakolare në këtë raund të eliminatoreve të Kampionatit të ardhshëm

Postuar: 17/10/2019 - 07:22

Dje u nda nga jeta një prej ikonave të futbollit shqiptar, ish-lojtar i Partizanit dhe skuadrës k

Postuar: 16/10/2019 - 23:52

Trajneri i Kombëtares Shqiptare ka folur në një intervistë të gjatë për “Radio Sportiva&rdq

Postuar: 16/10/2019 - 20:12

Legjenda e futbollit, Hristo Stoichkov, ka shprehur keqardhjen mbi koret raciste gjatë ndeshjes B