BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Sport

“Ende po më duket e pabesueshme”/ Triumfoi në Lojërat Olimpike, Nora Gjakova flet për herë të parë pas fitores dhe ‘thyen’ rrjetin me deklaratën e saj emocionuese

“Ende po më duket e pabesueshme”/ Triumfoi në Lojërat

Xhudistja Nira Gjakova ka reaguar për herë të parë pasi fitoi sot medaljen e artë në Lojërat Olimpike për kategorinë 57 kilogramë.

Ajo shprehet se endëe nuk e beson dot këtë fitore dhe falënderon Zotin që e ndihmoi të realizonte këtë arritje të madhe.

“Ende po më duket e pabesueshme. Në momentin që jam kualifikuar në finale nuk e kam besuar se mund të fitoj edhe në finale. Titulli i kampiones olimpike, vërtetë e pabesueshme. Pa dyshim, është ndjenjë e papërshkrueshme. Kurrë nuk e kam besuar se do ta fitoj medaljen e artë olimpike. Normalisht, kam ardhur të fitoj, por kurrë nuk i dihet sa i përket medaljes olimpike. Shpresoj që ky nuk është fundi i karrierës sime. Ende mendoj të vazhdoj tutje”, deklaroi Nora për “RTK”.

“Unë dua ta falënderoj ekipin, janë të jashtëzakonshëm. Faleminderit Tonit, i cili është meritori kryesor i të gjitha sukseseve tona, pastaj e falënderoj edhe familjen. Faleminderit Majlindës, e cila na ka hapur rrugët. Faleminderit të gjithëve”, shtoi ajo.

“E falënderoj Zotin për këtë medalje, gjatë tërë ditës jam lutur për këtë medalje. Në Rio, për shkak të lëndimit nuk kam mundur të arrija atë që e doja. Por, ndoshta kjo më ka ndihmuar që tash të jem”, theksoi Gjakova.

Ajo e pranon se do të dëshironte që medalje të fitonte edhe vëllai i saj, Akil Gjakova, i cili megjithatë përfundoi i shtati në Olimpiadë.

“Ishte një ditë me emocione të dyfishta. Gjatë tërë kohës jam ngritur dhe kam zbritur nëpër shkallë, nuk më zihej vendi vend. Kjo pasi aty ishte sot edhe Akili. Kam pasur shumë dëshirë që edhe Akili ta fitonte një medalje. Por, prapë se prapë po kthehemi me medalje në shtëpi”, përfundoi Nora Gjakova.