BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x
BREAKING NEWS

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del
x

Sport

Erling Haland do t’i provojë të gjitha Ligat e mëdha, e konfirmon babai i tij

Erling Haland do t’i provojë të gjitha Ligat e mëdha, e

Talenti norvegjez Erling Haland po dominon Premier League me golat e tij dhe po e mban në kryesim të paprekur skuadrën e Mançester Sitit, duke u dëshmuar si një futbollist me potencial shumë të madh. Megjithatë, futbollisti nuk synon të qëndrojë gjatë në Premier League, maksimumi dy vite e gjysmë siç shprehet babai i sulmuesit, Alfie. Ky i fundit thekson se djali i tij synon të tregojë veten në të gjithë kampionatet kryesorë të Europës, edhe pse nuk mund ta thotë me siguri se çfarë mund të rezervojë e ardhmja. “Unë mendoj se Haland ka dëshirë të testojë kapacitetet e tij në çdo ligë, besoj se mund të qëndroj në një kampionat për maksimumi tre vite. Sigurisht, nuk mund të flas me bindje për atë se çfarë do të rezervojë e ardhmja, por e di që Haland ka dëshirë të tregojë vetën kudo. Klubet që kërkuan Haland në verë? Në krye të listës ishte Mançester Siti, pastaj ishte edhe Bajerni i Mynihut, Real Madrid apo PSG. Këto ishin edhe klubet më të mira, ne zgjodhëm më të mirët dhe Haland u transferua te Siti. Më pas kishte interes edhe nga disa klube angleze, Liverpul apo Çelsi. Ishte Barcelona, bëhej fjalë për klube të elitës”, shprehet Alfie, i cili nuk e përmendi Mançester Junajtid, edhe pse shpeshherë “Djajtë e Kuq” pretenduan shërbimet e 22-vjeçarit. Ndërkohë, të dielën, Premier League ofron një nga sfidat më spektakolare të Europës teksa Mançester Siti pret në Etihad Stadium, rivalët e qytetit, Mançester Junajtid. “Qytetarët” kërkojnë konfirmimin ndërsa nga ana tjetër “Djajtë e Kuq” duken se janë zgjuar nga gjumi letargjik i sezoneve të fundit dhe nën drejtimin e Erik ten Hag, pretendojnë të rikthehen faktorë në kampionat. Kur na ndajnë edhe pak orë nga super përballja, trajneri Pep Guardiola kërkon të motivojë në maksimum lojtarët e tij ndërsa përfshin edhe publikun. Spanjolli thekson se fansat do të jenë të shumtë dhe më të zhurmshëm se kurrë në stadium dhe se të besuarit e tij duhet të mësohen me presionin e tyre e të mos tregohen përtacë në fushë. “Stadiumi do të jetë i tejmbushur për ndeshjen ndaj Mançester Junajtid. Tifozët e dinë se ne do të bëjmë më të mirën në fushë. Për lojtarët është e rëndësishme të ndjejnë edhe presionin e tifozëve. E dua këtë dhe i dua lojtarët e mi shumë aktivë në fushë, nuk është thjesht një ndeshje futbolli. Na duhet të kërkojmë maksimumin nga vetja. Nuk dua “përtacë” në fushë, duhet të shprehim emocionet dhe ndjesitë. Duhet të marrim vendimet e duhura, por edhe të qëndrojmë të qetë sepse fillimisht duhet të mendojmë dhe më pas të veprojmë”, shprehet Guardiola.