BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Erzeni gati për finalen, titullarin e shijakasve e duan në Turqi

Erzeni gati për finalen, titullarin e shijakasve e duan në Turqi

Erzeni vijon përgatitjet për finalen e së dielës ndaj Korabit në orën 17:00 në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit. Skuadra shijakase do të ketë në dispozicion në këtë takim edhe portierin Dashamir Xhika, i cili mungoi në ndeshjen e fundit ndaj Tiranës për shkak kartonësh.

I vetmi në dyshim është mesfushori slloven, Marko Kriviçiç, i cili ka pasur probleme fizike dhe nuk luajti kundër bardhebluve të hënën. Gjithsesi, trajneri Alfred Deliallisi shpreson që të ketë grupin e plotë deri të dielën. Ndërkohë, gjatë këtij sezoni te shijakasit janë afirmuar shumë lojtarë dhe një prej atyre që ka shpërthyer është mesfushori kosovar, Adnard Mehmeti.

Së fundmi, mësohet se për shërbimet e 22- vjeçarit janë interesuar dy skuadra turke, pikërisht Hatajaspor dhe Alanjaspor. Në javën e ardhshme mund të ketë diçka konkrete për të ardhmen e kosovarit, që ka shkëlqyer në Superiore.