BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Sport

Erzeni 'rrëmben' ëndrrën e dibranëve dhe siguron vendin në Superiore

Erzeni 'rrëmben' ëndrrën e dibranëve dhe siguron

Erzeni do të luajë edhe sezonin e ardhshëm në Kategorinë Superiore, pasi arriti të fitojë në shtesë 2-1 ndaj Korabit, i cili kishte mposhtur në play off-in e Kategorisë së Parë Tomorin dhe Flamurtarin.

Shijakasit kaluan në avantazh me anë të një goli me kokë të realizuar nga Sadiki që në minutën e katërt, duke krijuar idenë se do të ishte një përballje e lehtë për ta. Megjithatë, nuk rezultoi aspak kështu. Korabi barazoi shifrat në minutën e 20 me anë të një goli të bukur nga Tabaku.

Në vijim, Erzeni dominoi takimin, por nuk mundi të shënojë golin e fitores në kohën e rregull, por ai erdhi në minutën e 97 me anë të Mehmetit.
Tashmë ëndrra e Korabit për t’u ngjitur mes më të mirëve të futbollit shqiptar u shua, ndërsa do të jenë shijakasit ata që do të matin edhe njëherë forcat në Kategorinë Superiore sezonin e ardhshëm.